środa, 30 listopada

Jutro startują Dni Elbląga. Zobacz, co się będzie działo!

Tradycyjnie już będą dni otwarte browaru, imprezy sportowe oraz koncerty. Nie zabraknie tez innych atrakcji, w których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dni Elbląga rozpoczną się 25 czerwca i potrwają dwa dni.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się 25 czerwca (sobota) dniem otwartym elbląskiego browaru, który w tym roku obchodzi swoje 150. rocznicę powstania. Tego dnia na elblążan czekać będzie również druga odsłona zawodów Hold Fast na Rzece Elbląg, animacje dla dzieci, mecz z okazji trzydziestolecia Olimpii Elbląg, konferencja naukowa w Bibliotece Elbląskiej czy mistrzostwa w kajakarstwie oraz Grafatak.

Na część artystyczną organizatorzy zapraszają tradycyjnie na Wyspę Spichrzów od godziny 18:00, gdzie zagrają Viki Gabor, Natalia Kukulska (20:00) T. Love (22:00)oraz Novika (23:30). Zakończenie imprezy planowane jest na ok. godzinę 1 w nocy.

Drugi dzień świętowania, to także szereg atrakcji zwieńczonych wieczornym koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która w tym roku wystąpi w towarzystwie Tango Attack we wspólnym projekcie Tango with Bond.

– Wszystkie utwory, które będzie można usłyszeć tego dnia będą nawiązywały do filmów z Bondem. Zapowiada się więc nie lada gratka dla miłośników tego gatunku filmu jak również sympatyków naszej elbląskiej orkiestry – zachęca Adam Jocz.