czwartek, 1 grudnia

Kaj-t-kowe Popołudniki Artystyczne

Czekają nas artystyczne popołudnia w elbląskim mieście-ogrodzie, tj. w Parku Kajki. Będziemy bawić się słowem, kolorem, dźwiękami. Nad wszystkim będą czuwali poeta Michał Kajka i malarz Julian Fałat. Rezerwujcie dwa – 24 lipca i 21 sierpnia – pełne sztuki i relaksu, niedzielne popołudnia.

Na pierwsze Kaj-t-kowe Popołudniki Artystyczne zapraszamy już 24 lipca. Startujemy o godz. 15:00. Dla wygody warto wziąć swój koc lub leżak i ulubione przekąski.

– Rozpoczniemy grą parkową, podczas której poznamy kilka tajemnic Parku Kajki – zapowiada Karolina Śluz, inicjatorka Kaj-t-kowych. – Następnie zaprosimy do udziału w warsztatach, nawiązujących do faktu, że elbląski Park Kajki jest realizacją architektonicznej koncepcji miasta-ogrodu. Warsztaty zakończą się wernisażem przygotowanym wspólnie z uczestnikami. Odbędą się także zajęcia, na których poznamy techniki efektywniejszego czerpania z mocy natury parkowej. Wszystkiemu będą towarzyszyły Trele, morele, czyli improwizowany koncert parkowy.

Program Kaj-t-kowych Popołudników Artystycznych

24 lipca, godz. 15:00

Park Kajki (przy górce saneczkowej, na wysokości ul. Fałata 85)

15:00 – gra parkowa „Tajemnice Kajki” – prowadzenie: Benita Kończak

16:00 – warsztaty „Ukwiecone dzieła sztuki” – prowadzenie: Anna Łebek–Obrycka
warsztaty „Parkowe zanurzenie”– prowadzenie: Marzena Żachowska + swobodne animacje plenerowe

18:00 – Trele, morele – improwizowany koncert parkowy – prowadzenie: Bartosz Krzywda i gość

18:30 – Wernisaż wystawy „Ukwieconych dzieł sztuki”

Na Kaj-t-kowe nie trzeba się zapisywać. Udział jest bezpłatny. Wszystkie aktywności rozpoczynają się na polanie przy górce saneczkowej w Parku Kajki.

Współorganizatorem Kaj-t-kowych jest Spółdzielnia Socjalna IDEA.

Kaj-t-kowe Popołudniki Artystyczne są realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląga.