poniedziałek, 28 listopada

Miasto.Gramy – jazz i electro na targowisku i w Parku Planty

Fot. nadesłane

W sobotę 18 czerwca żywa muzyka zabrzmi w miejscach, gdzie zwykle jej nie usłyszymy. Rano mariażu jazzu i elektroniki grupy Ńoko posłuchają bywalcy Targowiska Miejskiego, a wieczorem jazz, z odrobiną rocka i psychodelii, zawita pod „Grotę” w Parku Planty w ramach cyklu „Miasto.Gramy” Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?  

Ideą całego przedsięwzięcia jest prezentować koncertową muzykę tam, gdzie w Elblągu spotkać się z nią można rzadko lub wcale.Różna stylistyka muzyczna i różne w związku z tym energia i wibracje. Większość miłośników muzyki na żywo czy ciekawych kulturalnych wydarzeń powinna znaleźć dla siebie coś interesującego. O samym cyklu Miasto.Gramy przeczytać można więcej TUTAJ

Sobota 18 czerwca 10:00

Targowisko Miejskie (rynek) – chodnik obok biura, ŃOKO Trójmiejska trupa artystyczna reprezentująca świeżą, awangardową scenę Dra. Łączy najgorsze cechy jazzowej awangardy z filuterią muzyki z dyskotek, tworząc twór niemal tak dziwny jak ten kraj. 

Sobota 18 czerwca 19:00

„Grota” w Parku PlantyNENE HEROINETo post-jazzowa psychodeliczno rockowa grupa z Gdańska. Ich muzyka to mix analogowych brzmień, technik dub’owych, post rockowej psychodelii, improwizacji, ale też przyjemnych melodii granych przez nietuzinkowych muzyków. Podobnie jak w grupie Ńoko członkowie tej formacji to wykształceni, choć zupełnie zwariowani muzycy z po akademiach jazzowych, którzy mają na koncie wiele nagrodzonych płyt, performansów i współpracę z najwybitniejszymi polskimi wykonawcami różnych stylistyk. Tu realizują jedne ze swoich muzycznych zajawek na bezkompromisowe, pełne żywiołowości ale i mrugnięć okiem dźwięki.

Udział w wydarzeniach cyklu Miasto.Gramy jest bezpłatny.

Projekt Miasto.Gramy realizowany jest dzięki współpracy finansowej UM w Elblągu.

Następne wydarzenia:
19 czerwca – Elbląskie Święto Muzyki / Stare Miasto
25 czerwca – Rzeka Kultury – koncert Postman i Grafatak / Przystań Grupy Wodnej
3 lipca – Art’N’Voices Vocal Ensemble / Centrum Sztuki Galeria EL