czwartek, 1 grudnia

Nocny Kochanek: O jeden most za daleko

Po premierze „Cudzesów” i „Wampira” Nocny Kochanek opublikował trzeci singiel i teledysk z nadchodzącego, czwartego studyjnego albumu grupy. „O Jeden Most Za Daleko” to tytułowy numer z płyty, który od północy 27 czerwca jest dostępny do odsłuchania w serwisach streamingowych. 

Kawałek przestrzega przed tym, co może się stać, kiedy uczestnicy zakrapianej imprezy pójdą… o jeden most za daleko. Sytuację obrazuje wakacyjny teledysk z gościnnym udziałem Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu Hrabi. To nie pierwsza współpraca aktorki z Nocnym Kochankiem. Na debiutanckiej płycie zespołu słyszymy głos Kołaczkowskiej w utworze „Andżeju…”. 

Premierę płyty „O Jeden Most za Daleko” zaplanowano na 23 września 2022 roku. Album będzie dostępny do nabycia w preorderze od poniedziałku 27 czerwca o godzinie 14:00 za pośrednictwem strony sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepie dystrybutora – Mystic Production  – www.mystic.pl 

„O Jeden Most za Daleko” to płyta zawierająca szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, przez rock and rolla à la Van Halen, heavymetalową klasykę rodem z płyt Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów na albumie pozostaje typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Nie zabrakło także eksperymentów, zaskakujący dla słuchaczy może być szczególnie „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo. Dystrybutorem płyty „O Jeden Most za Daleko” jest Mystic Production. 

Utwory z najnowszej płyty Nocnego Kochanka będzie można usłyszeć na żywo już jesienią podczas trasy koncertowej promującej album. Muzycy rozpoczną serię występów 8 października w Zabrzu i odwiedzą 30 polskich miast. Finał trasy tradycyjnie odbędzie się w warszawskiej Progresji.