poniedziałek, 28 listopada

Nocny Stróż i Andrzej krzywy we wspólnym utworze [POSŁUCHAJ]

Nocny Stróż to zespół z Inowrocławia. Zaczynali pod koniec lat 90-tych, grał przez 5 lat i następnie zakończyli działalność.

Po blisko 20 latach członkowie zespołu czyi Michał Gęsikowski, Michał Witkowski i Piotr Sieracki postanowili reaktywować Nocnego Stróża w nowym składzie, zapraszając do współpracy Zbyszka Florka (ex Quidam) i perkusistę, Mateusza Senderowskiego (grającego na co dzień w zespole Kobranocka).

Wynikiem tej współpracy jest pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu. Płyta „W którą stronę”, zawiera  11 kompozycji, utrzymanych w pop-rockowej konwencji.

Singlem promującym płytę jest piosenka „Razem uda się”, z gościnnym udziałem Andrzeja Krzywego (De Mono), na basie zagrał, również gościnnie, stary znajomy z Inowrocławia, jeden z najlepszych basistów w naszym kraju – Filip Sojka. Tekst do singlowego kawałka napisał Marek Dutkiewicz.

Oprócz wyżej wymienionych gości, na płycie pojawili się także, m.in. Damian Sikorski (ex Menski, Quidam), a także Patrycja Kosiarkiewicz, która również napisała tekst do jednej z piosenek, oraz udzieliła się w niej wokalnie.