środa, 30 listopada

Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem uczestników różnego rodzaju imprez organizowanych w Elblągu był to m.in.: festyn motoryzacyjny na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego czy też Garmin Iron Triathlon Elbląg. Nie odnotowaliśmy niebezpiecznych zdarzeń podczas służby w czasie zabezpieczenia imprez.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas weekendu skontrolowali trzeźwość ponad 400 kierujących a także zatrzymali do kontroli ponad 100 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.
W piątek około godz. 21.00 na al. Grunwaldzkiej policjanci patrolowo interwencyjni zatrzymali do kontroli drogowej skode octavię za kierownicą, której siedział nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna „wydmuchał” wynik 0,72 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy a jego auto przekazano wskazanej osobie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj (17.07) 36-latkę, która kierowała skuterem. Wynik badania to 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas określony przez sąd.