poniedziałek, 26 września

Rzeka Kultury – płynący koncert i Grafatak

W sobotę 27 sierpnia Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na drugi letni koncert na wodzie oraz bitwę na rysunki Grafatak na Przystani Grupy Wodnej.

Nadchodzący weekend zdominują wydarzenia związane z Elbląskim Świętem Chleba. Jednym z nich jest druga odsłona Rzeki Kultury – wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? Będą kulturalne atrakcje dla oka i dla ucha, a wszystko nad rzeką Elbląg naprzeciwko Starego Miasta.

Około godziny 16:00 na Przystani Grupy Wodnej rozpoczną się potyczki na pędzle, markery i spraye. Popularny Grafatak – Bitwa Na Rysunki każdorazowo gromadzi młodych artystów, których proces twórczy można podglądać oraz publiczność dopingującą ich w twórczych zmaganiach. W skrócie – przed rozpoczęciem losowany jest temat, na który artyści w ciągu 3 godzin winni są stworzyć pracę plastyczną – malując, rysując, klejąc i wycinając, w dowolnej technice. Po zakończeniu około godz. 19:00 – 19:30 zgromadzona publiczność głosując wybiera pracę, która najbardziej przypadła jej do gustu, a zwycięski artysta otrzymuje okolicznościowy puchar i nagrodę pieniężną. Wszystko odbywa się przy muzyce, w luźnej i wesołej atmosferze, za priorytet biorąc sobie przede wszystkim dobrą zabawę.

W międzyczasie około godz. 17:00 na rzekę Elbląg z przystani wyruszy wyjątkowa scena. Na pływającej platformie zainstaluje się zespół Follow Rivers, który podążając niespiesznie w kierunku Mostu Unii Europejskiej zagra kilka piosenek w stylistyce folkowej. Każdy kto będzie chciał uczestniczyć w takim niecodziennym koncercie winien będzie wsiąść w kajak, rower wodny motorówkę, łódź bądź inny pojazd pływający i dołączyć do platformy płynąc beztrosko po rzece wraz z koncertem. Sprzęt wodny można rezerwować na Przystani Grupy Wodnej, a doświadczenia pierwszego takiego koncertu, na którym wystąpił ukraiński artysta Postman pokazały, że jest to kameralna, ale niezwykle fajna i relaksująca forma słuchania muzyki.

Follow Rivers

To indie folkowe małżeństwo Patrycja i Krzysztof. Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, tworzą domowy klimat, przy którym łatwo o wzruszenie. W tekstach objawiają swoją wrażliwość na otaczający świat. Dotykają rzeczy, które w pędzie życia zostają niezauważone. Często śpiewają wspólnie tworząc różnorodne harmonie, czasami sięgają po ukulele. Wśród ich inspiracji znajdują się m.in Angus and Julia Stone, The Lumineers, a także polski zespół avant-popowy Mikromusic.

Projekt Rzeka Kultury realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? złożyło projekty kulturalne do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy do głosowania:
Inicjatywy Ogólnomiejskie – Elbląskie Święto Muzyki
Okręg 4 Małe Projekty – Kiosk Kultury

Wojtek Minkiewicz – SK Co Jest?