poniedziałek, 26 września

Trwa akcja „Pierwszy dzwonek”

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 Miejskie Centrum Wolontariatu tradycyjnie organizuje akcję „Pierwszy dzwonek”. Zbierane będą też dary dla DPS przy Kasprzaka.

– Chcielibyśmy zebrać artykuły szkolne, które przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku szkolnego. W zeszłym roku mimo trudnego czasu powrotu uczniów do kształcenia stacjonarnego akcja „Pierwszy dzwonek” zakończyła się rewelacyjnie, bardzo ucieszyliśmy się, że tak wiele placówek, osób indywidualnych, chce włączać się w tę zbiórkę. Mamy nadzieję, że i tym razem, już po raz siódmy możemy liczyć na siłę waszej pomocy tak jak było to dotychczas.  Wspólnie pomóżmy wesprzeć dzieci i młodzież które tego najbardziej potrzebują mówi Natalia Sadowska, koordynator biura Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Zbierane są nowe, nieużywane rzeczy:
– zeszyty wszystkie rodzaje,
– kredki, pisaki, ołówki, pióra, długopisy
– bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, wycinanki, koszulki
– artykuły plastyczne, farbki, pastele
– gumki, temperówki, papier xero,
– plecaki, tornistry, piórniki, teczki
oraz wszelkie inne artykuły szkolne…

Wsparcie dla DPS

W tym roku Miejskie Centrum Wolontariatu dodatkowo zbiera artykuły spożywcze (makarony, kasze, ryże, cukier, olej, obiadki dla dzieci w słoiczkach, itp.) a także środki czystości (proszki do prania, płyny do prania/płukania, mydło, płyny do czyszczenia powierzchni, chusteczki nawilżane). Na koniec akcji zostaną one przekazane podopiecznym DPS przy Kasprzaka.

Akcja związana ze zbiórką artykułów szkolnych potrwa do 2 października 2022  r. W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się pod nr telefonu: 55 235 18 85, bądź e-mailowo: wolontariat@centrumelblag.pl.
Zebrane artykuły można przynosić również do biura Centrum znajdującego się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 26, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.