środa, 30 listopada

“Zabawy w formy, ponad normy!”

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na „Zabawy w formy, ponad normy”, twórcze spotkania w przestrzeni miasta (Park Planty oraz Park Kajki).

Mile widziane osoby w każdym wieku, które chcą spędzić czas w sposób kreatywny i zabawny. Uczestnicy w luźnej atmosferze, będa mieli okazję usłyszeć kilka ciekawostek na temat słynnych, elbląskich Form Przestrzennych, a oprowadzanie po wybranych obiektach, każdorazowo połączone będzie z akcjami animacyjno – plastycznymi, m. in.: grą w MEMO XXL inspirowaną Elblągiem, wyzwaniem na zbudowanie najbardziej odjazdowej formy przestrzennej czy dorysowankami “Potwory i stwory”. 

Działania zrealizowane będą w ramach projektu „Formy «parkowe» – Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych”. W związku z tym, że wszystkie spotkania będą się odbywać na świeżym powietrzu – ich zaistnienie uzależnione jest od warunków pogodowych. Prosimy o śledzenie komunikatów na Facebooku Galerii EL, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami terminów spotkań oraz ich szczegółami.

Terminy spotkań: 11, 13, 18 i 20 lipca 2022 r.

Godzina 12.00

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

*Dofinansowano ze środków programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2022”, pochodzących z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego